MENU

Yeşil Kart Sigortası

Aracınızla yapacağınız yurt dışı seyahatlerinde de  kaza sonucu 3.şahıslara ve mallarına vereceğiniz zararları Yeşil Kart sigortasıyla teminat altına alabilir , güvenli bir seyahat keyfi yaşayabilirsiniz.

Yeşil Kart Sigortası, motorlu taşıt kullanıcılarının Yeşil Kart Sistemine dahil ülkelerde yapacakları seyahatler sırasında neden oldukları kazalar sonucunda zarar görenlerin korunmasını sağlayarak üye ülkenin yerel Zorunlu Trafik Sigortası Limitlerine kadar koruma sunar.
 

MERAK ETTİKLERİNİZ

Yeşil kart sigortası nedir?

Yurt dışında aracınızla kazaya neden olmanız durumunda 3.şahıslara verilen maddi ve bedeni zararlar teminat altına alınmaktadır.

Neden Yeşil Kart Sigortası yaptırılmalıdır?

Yeşil Kart Sistemine üye 47 ülkede geçerli olup, trafik sigortasının eki niteliğindedir. Yeşil Kart poliçesi, kazanın meydana geldiği ülkede yürürlükte olan trafik sigortası kapsam ve limitleri çerçevesinde teminat vermektedir.

Hangi ülkelerde geçerli?

47 ülkede Yeşil Kart geçerlidir. Bu ülkeler şu şekildedir; Türkiye, Avusturya, Arnavutluk, Andorra, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, İspanya, Estonya, Fransa, Finlandiya, İngiltere ve K.İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İsrail, İran, İrlanda, İzlanda, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Moldova, Makedonya, Karadağ, Norveç, Hollanda, Portekiz, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya Cumhuriyeti, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna

Yeşil Kart Kapsamı

Sigorta dahilinde almak istediğiniz yeşil kart birçok farklı türdeki motorlu taşıtı kapsamaktadır.   Akıllara ilk olarak otomobil gelse de motosiklet türü kişisel araçlar, taksi, otobüs, minibüs şeklindeki ulaşım taşıtları, kamyonet, iş makinesi hatta traktör gibi araçlar da bu sigorta kapsamına dahildir. 

Yeşil kart, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere geniş bir alanda geçerlilik göstermektedir. Belgeyi almak için önceden belirlenmiş ücretleri ödemeniz gerekmektedir.  Yeşil kart sigortası farklı süreler ile uyumlu olarak temin edilebilir. Kısa süreli bir ihtiyaç durumu varsa sigorta planı 15 günden başlar. Uzun süreli sigorta için bir yıla kadar ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Yeşil kart şekli nasıl?

  • Bütün Yeşil Kartlar BM Avrupa Komisyonu İç Ulaştırma Komitesi Yol Ulaşım Çalışma Grubu tarafından kabul edilmiş formda olmalıdır.
  • Yeşil Kart; yeşil renkte olmak zorundadır.
  • Kartın üzerinde herhangi bir tahrifat yapılamaz.
  • Mevcut bir bölüm silinemez.
  • Yeşil Kartın üzerindeki hiçbir bilgi değiştirilemez.
  • Avrupa Birliği ülkeleri ve İsviçre’nin simgesi aynı kutuda yer alır.
  • Diğer her ülkenin kendine ait simgeleri ayrı kutulardadır.
  • Bürolar Konseyi internet sitesinin adresi Yeşil Kartlarda yazılı olmak ve sayfanın arka yüzünde bulunmak zorundadır.

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

0242 746 76 00

Adınızı ve Telefon Numaranızı YazınSizi Hemen Arayalım