MENU

Yat & Tekne Sigortası

Denizlerde güvenle yelken açmak için  yat-tekne sigortanızı tekne bedeli kadar 3.şahıs sorumluluk teminatıyla hazırlıyoruz.
 
   Her türlü deniz aracının deniz tehlikeleri nedeniyle uğrayabilecekleri hasarlara karşı teminat sağlamaktadır. Ancak, deniz vasıtalarının inşası ve denize indirilmeleri sırasında meydana gelmesi muhtemel hasarlar da, tekne sigortaları kapsamında değerlendirilmektedir. 
 
   Tekne sigortasında;
  • Batma,
  • Yanma, infilak,
  • Karaya vurma, sığlığa bindirme, oturma,
  • Fırtına, alabora olma, 
bir başka gemi veya tekne ile çatışma, çatışmadan doğan sorumluluk, güvence altına alınan rizikolardan doğan kurtarma masrafları, dava ve say masrafları, müşterek avarya hasar ve masrafları, tekne ve makinelerdeki gizli kusur, yükleme veya boşaltma sırasında tekneye gelen hasarlar, harp ve grev rizikoları dışındaki rizikolar kapsam dışında tutulmaktadır.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Yat sigortalar neleri kapsar teminatları nelerdir?

Ana teminatlar: Deniz Kazaları, Hırsızlık, Yangın ve İnfilak Hasarları, Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk, Doğal Afetler, Harp, Grev, Terör, Kargaşa, Enkaz Kaldırma, Kötü Niyetli Hareketler, Korsanlık
Ek teminatlar: Elektronik Cihazlar, Çekme-Kurtarma, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Makine Hasarları Genişletme, Çevre Kirliliği, Yat Yardım Hizmeti, Makine Kırılması
 

Tekne yat sigortasında teminat altına alınmayan zararlar nelerdir?

Teknenin mutad olmadıkça veya yardıma muhtaç olmadığı sürece yedekte çekilmesi
Teknenin mutad olmadıkça veya yardıma muhtaç olmadığı sürece bir başka tekneyi yedekte çekmesi
Sigorta şirketinin onayı olmaksızın teknede ciddi bir tadilat yapılması
Sigorta şirketinin onayı olmaksızın teknenin deniz evi olarak kullanılması
Yelken ve kılıflarının rüzgar tarafından yırtılması veya fora edilmişken patlaması.
Gemi yarışırken yelkenler, direkler veya serenler yahut sabit ve hareketli çarmıh [çarmık] veya iskotaların zıya veya hasarı.
Dıştan takma motorun düşmesi veya güverteden denize yuvarlanması.
 

Teknemi neden sigortalamalıyım?

Tekneler hem deniz hem de karada iken birçok fiziki risk altındadır. Bu risklerden bazıları deniz tehlikeleri, yangın, korsanlık, deprem, infilak, kazanların patlaması, şaftların kırılması, kötü niyetli hareketler, gemi veya botların tamamen çalınması olabilir. Bu ve buna benzer riskler karşısında teknenizi sigorta teminatsız bırakmamalısınız.
 

Teknemi satıyorum, poliçemi iptal ettirebilir miyim?

Satış sözleşmesini sigorta şirketinize ibraz ederek tekne sigortanızı iptal ettirebilirsiniz.
 

Herhangi bir çarpışma durumunda poliçem hem benim teknemi hem de karşı teknenin hasarını öder mi?

Herhangi bir çarpışma durumunda poliçe şartlarına bağlı kalmak suretiyle, karşı tekneye verilen hasar da, sigortalının kusuru oranında, poliçede yer alan 3. Şahıs Mali Mesuliyet teminatı çerçevesinde tazmin edilir.
 

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

0242 746 76 00

Adınızı ve Telefon Numaranızı YazınSizi Hemen Arayalım