MENU

Tarım

MERAK ETTİKLERİNİZ

Muz Serası

Sürekli gelişen ve değişen  tarım ülkesi olarak  birçok çiftçi toprağını , yetiştirdiği ürünü , teknik ekipmanlarını  koruma altına almak istiyor. Son yıllarda artış gösteren  seracılık ve serada muz yetiştiriciliği artan  bir ivme kazandı.
devlet destekli tarım sigortası ile muz seralarınızı  dolu, sel, don ve benzeri bir çok riske karşı sigorta edebilirsiniz. üstelik sigorta priminizin yarısı devlet tarafından karşılanmakta. Emeğinizi korumak  sera sigortasıyla çok kolay .
Sera yapı malzemeleri, içindeki teknik donanım ve serada yetiştirilen bitkisel ürünler için risk inceleme ve değerlendirme sonucuna göre Dolu, Deprem ve Yanardağ Püskürmesi, Taşıt çarpması, Fırtına, Hortum, Yangın, Heyelan, Sel ve Su Baskını, Kar ve Dolu Ağırlığı riskleri ile poliçede teminat altına alınmış risklerden birinin gerçekleşmesi halinde seranın örtü malzemesi ve/veya konstrüksiyon kıymetlerinin doğrudan bir zarara uğraması sonucu enkazın sökülmesi, kaldırılması, temizlenmesi, taşınması masrafları, enkaz kaldırma masrafı teminatı Genel Şartları ile Tarife ve Talimatlar kapsamında sigortaya kabul edilir.
Çiftçinin, sigorta işlemlerini gerçekleştirebilmesi için öncelikle Örtü Altı Kayıt Sistemindeki o yıla ait sera ve içindeki ürün bilgilerini güncellemiş olması gerekmektedir.

Portakal Bahçesi

Devlet destekli bitkisel ürün sigortası ile  narenciye ve portakal bahçelerinizde oluşacak risklere karşı
Ürün ve ağaçta oluşacak zararları sigorta ettirebilirsiniz.
 
Tüm bitkisel ürünler için;
  • Dolu, fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan, sel ve su baskınının ürünlerde neden olduğu miktar kaybı teminata dahildir.
  • Çiftçi, sigorta işlemlerini gerçekleştirebilmesi için öncelikle o yıla ait arazi ve ürün bilgilerine dair ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlarını güncellemiş olması gerekmektedir.Genel Şartlar ile Tarife ve Talimatlar doğrultusunda sistemde poliçeyi tanzim ederiz.

Sera ve Ürün Sigortaları

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

0242 746 76 00

Adınızı ve Telefon Numaranızı YazınSizi Hemen Arayalım